Śmigłowiec HEMS przyleciał po pacjenta, niestety odleciał bez niego

Dziś, 19-go lutego w godzinach popołudniowych dyżurny SK KM PSP w Płocku zadysponował zastęp z naszej jednostki do zdarzenia związanego z lądowaniem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia w miejscowości Studzieniec, gmina Słubice, udaliśmy się zastępem GBA. Na miejscu czynności reanimacyjne prowadził Zespół Ratownictwa Medycznego, a śmigłowiec LPR podchodził do lądowania. Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca i ewentualne wsparcie działań załóg ZRM i LPR. Niestety okazało się, iż podjęte czynności nie przyniosły rezultatu i pacjent zmarł.

W związku z lądowaniem śmigłowca w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej nr 575, ruch na drodze na czas startu maszyny został całkowicie wstrzymany. Kiedy śmigłowiec odleciał nasze działania zakończyły się i zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

W02 114 ZRM „P” VW Crafter – WSPRiTS w Płocku, Stacja Iłów

SP-HXI Ratownik 18 Eurocopter EC135P2+ – LPR Baza Płock