Złamana gałąź upadła na drogę

Dziś rano, 11-go czerwca, nasi druhowie kierowali się do strażnicy w celu poczynienia przygotowań do uroczystości Bożego Ciała, jednakże zanim do nich przystąpili podjęli jeszcze interwencję.

W wyniku nocnych intensywnych opadów deszczu doszło do złamania gałęzi z przydrożnego drzewa. Gałąź ta spadła na jeden z pasów ruchu drogi wojewódzkiej nr 575 przy ul. Płockiej w Słubicach. Sytuacja została przekazana do stanowiska kierowania skąd otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GLBA-Rt.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. W celu likwidacji zagrożenia użyta została pilarka spalinowa, dzięki której gałąź pocięta została na drobne części i usunięta do przydrożnego rowu, tak aby nie stanowiła zagrożenia dla uczestników ruchu drogowego. Następnie pas jezdni został zamieciony z trocin, liści i drobnych gałęzi, które mogłyby prowadzić do zmniejszenia przyczepności kół pojazdów przejeżdżających.

Po zakończonych działaniach zastęp wrócił do strażnicy, a strażacy przystąpili do przygotowań.

Siły i środki:

369[M]68 GLBA-Rt – Iveco Daily – OSP w Słubicach

Mapa Polski Targeo