Drzewo wyrwane z korzeniami upadło na drogę

Wczorajsze intensywne opady deszczu jakie przeszły przez nasz region doprowadziły do uszkodzeń drzewostanu i zagrożeń na drogach.

Dziś, 10-go czerwca w godzinach porannych dyżurny SK KM PSP w Płocku przyjął zgłoszenie o drzewie, które zostało powalone na drogę w miejscowości Potok Biały, w gminie Słubice. Do zdarzenia udał się zastęp GBA z naszej jednostki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Na znacznej części drogi powiatowej zalegało drzewo, które wyrwane zostało z korzeniami, najpewniej w wyniku intensywnych opadów deszczu. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, a następnie przy pomocy pilarki spalinowej drzewo zostało pocięte na drobne fragmenty i usunięte poza drogę. Ostatnim etapem było zmiecenie nawierzchni jezdni z drobnych gałęzi, liści i trocin.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach