Peugeot najechał na tył Volkswagena

Skrzyżowania dróg są miejscami, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych, są to miejsca potencjalnie niebezpieczne, gdzie należy szczególną ostrożność.

Dziś, 7-go czerwca w godzinach popołudniowych dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Budy, w gminie Słubice. Do zdarzenia zadysponowany został zastęp z naszej jednostki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy dwa samochody osobowe, z których jeden znajdował się na pasie ruchu w obrębie skrzyżowania, drugi natomiast znajdował się w przydrożnym rowie. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 575. Po dokonaniu rozpoznania okazało się, iż pojazdami podróżowali jedynie kierowcy: 33 letni mężczyzna w Peugeocie oraz 52 letnia kobieta w Volkswagenie. Byli przytomni, kontaktowi, nie potrzebowali pomocy medycznej. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez ratowników z naszej jednostki, akumulatory w pojazdach zostały odłączone, a na miejscu prowadzono ruch wahadłowy, sterowany ręcznie przez ratowników z naszej jednostki. W początkowej fazie zdarzenia wyłączona została możliwość skrętu w drogę powiatową w kierunku miejscowości Czyżew oraz wyjazd z tej drogi. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz patrole Policji.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż obydwa pojazdy przemieszczały się drogą wojewódzką nr 575 z Płocka w kierunku Słubic, w miejscowości Budy kierująca Volkswagenem oczekiwała na możliwość wykonania manewru skrętu w lewo, a kierujący Peugeotem nie zachował szczególnej ostrożności uderzając w tył jej samochodu, doprowadzając tym samym do zdarzenia drogowego.

W wyniku działań Policji zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja. Ratownicy usunęli z drogi wojewódzkiej rozbity pojazd, dokonali sorpcji substancji ropopochodnych znajdujących się na jezdni w wyniku zdarzenia oraz usunęli z jezdni, przy pomocy szczotek, drobne elementy pozostałe po zdarzeniu.

Na tym nasze działania zostały zakończone i zastępy powróciły do swoich strażnic. Dalsze czynności na miejscu prowadzi Policja.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

Y242 Radiowóz Opel Astra – WRD KM Policji w Płocku

Y232 Radiowóz Skoda Yeti – KP w Gąbinie