Pożar w Szkole Podstawowej w Słubicach

Wczoraj, 18-go września w godzinach porannych, dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o pożarze w Szkole Podstawowej w Słubicach.

Na miejsce zadysponowane zostały zastępy GBA i GLBA-Rt z naszej jednostki oraz zastępy z jednostek OSP w Łaziskach i OSP w Juliszewie. Kiedy dotarliśmy na miejsce zdarzenia ewakuacja osób z budynku znajdowała się już w fazie końcowej. W pierwszej kolejności dokonano rozpoznania sytuacji oraz uzyskano informacje dotyczące przeprowadzonej ewakuacji.

Do budynku wprowadzeni zostali ratownicy w aparatach ODO, którzy dokonali przeszukania budynku pod względem osób poszkodowanych, zlokalizowali miejsce pożaru oraz ugasili płomienie. W budynku nie stwierdzono osób poszkodowanych.

Sytuacja wyglądała na groźną, ale na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń jakie odbyły się w obiekcie Szkoły Podstawowej w Słubicach. Obserwatorem ćwiczeń z ramienia samorządu gminy był Wójt Gminy Słubice – Jacek Kozłowski.

Ćwiczenia były okazją do sprawdzenia sprzętu, zapoznania się z obiektem Szkoły Podstawowej w Słubicach i potencjalnymi utrudnieniami podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych oraz sprawdzenie możliwości współpracy między jednostkami.

Na zakończenie odbyła się zbiórka ratowników biorących udział w działaniach, którymi dowodził Komendant Gminny ZOSP RP w Słubicach – Wiesław Cichosz. Podczas zbiórki dokonano ogólnego podsumowania ćwiczeń, a strażakom za udział podziękowali: Wójt Gminy – Jacek Kozłowski oraz Dyrektor Szkoły – Magdalena Durmaj. Brawami podziękowali również uczniowie i pracownicy Szkoły.

Dyrekcji i pracownikom Szkoły gratulujemy sprawnych działań, które w przypadku wystąpienia prawdziwego zagrożenia mogą uchronić przed utratą życia i zdrowia. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie, a wszystkim ratownikom dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie i udział w ćwiczeniach. W ćwiczeniach udział wzięło 7 ratowników z naszej jednostki: Krzysztof Dobaczewski, Marek Tarka, Andrzej Dobaczewski, Przemysław Adamowicz, Ewa Jabłońska, Piotr Kaczmarek i Michał Dylicki.

Siły i środki:

369[M]21 – GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 – GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

???[M]?? – GCMB Star 29 – OSP w Łaziskach

367[M]78 – GLM Ford Transit – OSP w Juliszewie

Mapa Polski Targeo

Zdjęcia: Urząd Gminy w Słubicach