Dwa pojazdy zderzyły się na prostym odcinku drogi

Piękna i słoneczna pogoda, często jest nazywana „wypadkową”. Niestety mimo sprzyjających warunków atmosferycznych w takich warunkach często dochodzi do zdarzeń drogowych.

Dziś, 24-go kwietnia w godzinach porannych otrzymaliśmy dyspozycję ze Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, aby udać się do miejscowości Budy, w gminie Słubice, gdzie doszło do dachowania samochodu osobowego. Do zdarzeni udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy dwa pojazdy, z których jeden, Ford, znajdował się w przydrożnym rowie na dachu, a drugi, Renault, z niewielkimi uszkodzeniami na poboczu drogi. Zdarzenie miało miejsce w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575. Pojazdami podróżowali jedynie kierujący odpowiednio mężczyzna i kobieta. Mężczyzna przy pomocy osób trzecich opuścił pojazd przed naszym przybyciem, posiadał krwawienie na twarzy, był jednak przytomny i kontaktowy. Kobieta czuła się dobrze i w początkowej fazie nie uskarżała się na ból. Chwile po naszym przyjeździe na miejsce dotarły zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz ZRM. W trakcie badań mężczyzny w ambulansie, stan kobiety zaczął się pogarszać, zaczęła uskarżać się na ból, po czym straciła przytomność. W związku z pojawieniem się kolejnej osoby poszkodowanej na miejsce zadysponowany został kolejny ZRM. W trakcie działań droga była całkowicie zablokowana dla ruchu, a objazd wyznaczono lokalną drogą gruntową, gdzie ruch trzeba było kierować naprzemiennie. Obydwie poszkodowane osoby przewiezione zostały do szpitali, a dalsze czynności na miejscu prowadziła policja.

Na prośbę policji zastęp z naszej jednostki pozostał na miejscu i regulował ruch, który był w tym czasie znaczny, aż do czasu zakończenia czynności oraz usunięcia pojazdów poza drogę. Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA Renault D16 – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

W03 112 ZRM „S” MAN TGE – WSPRiTS w Płocku

W03 176 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

Y270 Volkswagen Crafter – WRD KM Policji w Płocku

Fiat Bravo – Komisariat Policji w Gąbinie

Technik Kryminalistyki

Biegły Policyjny