Zderzenie dwóch pojazdów, a w nich 5 osób

Niestety po dwóch dniach od zdarzenia w miejscowości Budy, doszło do kolejnego zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej nr 575, tym razem 4 kilometry dalej.

Dziś, 26-go kwietnia, w godzinach porannych otrzymaliśmy dyspozycję ze Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, aby udać się do miejscowości Studzieniec, gdzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575 doszło do zdarzenia drogowego. Do działań udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy dwa auta osobowe marki Citroen oraz Seat, które znajdowały się w przydrożnych rowach po dwóch stronach drogi. Osoby opuściły pojazdy przed przybyciem służb. W pojazdach podróżowało w sumie 5 osób, 4 w Citroenie oraz kierowca w Seacie. Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ruch na drodze został całkowicie zablokowany. Ratownicy zajęli się poszkodowanymi. Młody mężczyzna kierujący Seatem miał widoczne obrażenia głowy oraz kończyny górnej i dolnej. W jego przypadku obok opatrzenia ran niezbędne okazało się ułożenie na desce ortopedycznej oraz stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa. Drugą poszkodowaną była pasażerka Citroena, która uskarżała się na ból głowy oraz szyi. W tym przypadku dokonano stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa oraz otoczono kobietę opieką psychologiczną. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły zastępy z JRG nr 2 w Płocku, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji. Po przekazaniu poszkodowanych pod opiekę ZRM zajęliśmy się rozładowaniem powstałych zatorów na drodze i kierowaniem samochodów na objazdy. W wyniku zdarzenia dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż obydwa pojazdy poruszały się w kierunku Płocka. Kierujący Seatem najechał na tył Citroena, którego kierujący przygotowywał się do wykonania manewru skrętu w lewo.

Dalsze czynności na miejscu zdarzenia prowadziła Policja, na której prośbę pozostaliśmy na miejscu zabezpieczając miejsce, kierując ruchem oraz wskazując możliwe alternatywne drogi objazdu. Jeden z pojazdów ściągnięty został poza przydrożny rów, drugi natomiast zabrany został przez pomoc drogową. Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA Renault D16 – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

W03 112 ZRM „S” MAN TGE – WSPRiTS w Płocku

Y209 Kia Sportage – KP w Gąbinie

Y207 Ford Transit Connect – WRD KMP w Płocku

Technik Kryminalistyki

Biegły Policyjny

Pomoc Drogowa