Dzielni Młodzi Strażacy zagościli w Słubicach

Z inicjatywy Wójta Gminy Słubice Jacka Kozłowskiego, przy współpracy z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z terenu gminy, na boisku przy Szkole Podstawowej w Słubicach odbył się Piknik Strażacki dla najmłodszych.

W piękną słoneczną niedzielę, 26-go czerwca, na boisku przy Szkole Podstawowej w Słubicach pojawiły się samochody gaśnicze, specjalne, łodzie oraz zabytkowy wóz konny, należące do jednostek OSP w Słubicach, OSP w Łaziskach, OSP w Juliszewie i OSP w Wiączeminie Polskim. Obok tego na murawie stanęły przeszkody znane ze zmagań Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, stoiska z watą cukrową i dmuchane zamki.

Ponadto przygotowane zostały hydronetki, deska ortopedyczna wraz z fantomem, linia szybkiego natarcia czy kurtyna wodna. Wszelkie przeszkody i stanowiska składały się na swoisty tor, jaki był do pokonania dla najmłodszych. Po ukończeniu wszystkich elementów uczestnicy otrzymywali certyfikaty Dzielnego Młodego Strażaka.

Obok zmagań na torze, najmłodsi wraz z rodzicami mogli zapoznać się ze sprzętem i wyposażeniem jaki znajduje się w pojazdach ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Słubice oraz porozmawiać ze strażakami i ratownikami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas, a strażakom i pracownikom gminy za obecność oraz trud przygotowania pikniku. Mamy nadzieję, że piknik na stałe wpisze się w kalendarz imprez na terenie gminy.