Przy OSP w Słubicach popłynęła krew [WIDEO]

Dzięki krwiodawcom, którzy poświęcili swój czas, aby pomóc w ratowaniu życia i zdrowia, dzisiejsza akcja zbiórki krwi przy OSP w Słubicach zakończyła się sukcesem.

Dziś, 9-go lipca przy naszej strażnicy po raz drugi w historii zaparkował Mobilny Punkt Poboru Krwi – Ambulans. Było to możliwe dzięki współpracy OSP w Słubicach, Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock, będącego częścią Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Oddział Terenowy w Płocku. Partnerami tegorocznej akcji byli: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Akademickie Stowarzyszenie Ambitni w Działaniu, Centrum Nadruku, Agencja Eventowa Recon, Samorząd Powiatu Płockiego, Duo Life oraz Samorząd Gminy Słubice.

Akcja przyciągnęła wielu zainteresowanych, z czego 27 osób zostało zarejestrowanych jako dawcy, ale niestety nie wszyscy, z różnych przyczyn, mogli podzielić się swoją krwią. Finalnie krew oddało 18 dawców, co daje łącznie ponad 8 litrów krwi! Liczba zarejestrowanych dawców pozwala patrzeć w przyszłość i myśleć o organizacji kolejnych podobnych akcji.

Serdecznie podziękowania dla kolegów strażaków z jednostek OSP w Grzybowie, OSP w Juliszewie i OSP w Dobrzykowie, którzy przybyli dziś do nas oraz osób z terenu gminy Słubice, gminy Sanniki, a także gmin Bodzanów, Wyszogród i Miasta Płocka, którzy pofatygowali się do nas kilkadziesiąt kilometrów. Z ramienia naszej jednostki krew oddali: Ewa Jabłońska, Krzysztof Dobaczewski i Michał Dylicki.

Dawcy przybyli na akcje mogli odwiedzić stoisko Klubu HDK Legion, gdzie czekały dla nich upominki od organizatorów i partnerów akcji, zapoznać się z samochodami ratowniczo-gaśniczymi OSP w Słubicach, a także skosztować suplementów diety i zapoznać się z ofertą firmy DuoLife. Ponadto firma DuoLife przygotowała dla dawców loterię, w której wylosowane zostały suplementy diety, zwycięzcą loterii został Mariusz Smolarek.

Dziękujemy Radnej Rady Powiatu Płockiego Marcie Michalak, za wsparcie akcji oraz słodkie upominki w postaci batonów. Dziękujemy pracownikom RCKiK OT w Płocku, za świetną współpracę i poświęcony czas. Dziękujemy Michałowi Karasiewiczowi z firmy DuoLife za pomoc w przygotowaniu akcji oraz suplementy diety dla dawców. Dziękujemy Karolowi Krajewskiemu Koordynatorowi płockiego oddziału Klubu Legion HDK za wsparcie i pomoc przy organizacji akcji. Serdeczne podziękowania dla druhów OSP w Słubicach, którzy włączyli się w akcję i pomogli w jej przygotowaniu: Krzysztofowi Dobaczewskiemu, Andrzejowi Dobaczewskiemu, Michałowi Dylickiemu, Pawłowi Rybarczykowi, Tomaszowi Zwierzchowskiemu, Markowi Boglowi i Przemysławowi Adamowiczowi.

Kolejna wizyta Mobilnego Punktu Poboru Krwi w Słubicach zaplanowana została na 19-go listopada 2022 roku. Już teraz serdecznie zapraszamy!