Gałąź groziła upadkiem na budynek mieszkalny

Silne wiatry dotykające obszar niemal całego kraju pozostawiły po sobie wiele niespodzianek. Zagrożenia te będą z pewnością w najbliższym czasie dostrzegane przez mieszkańców i eliminowane przez odpowiednie służby.

Dziś, 23-go lutego, w godzinach popołudniowych, otrzymaliśmy dyspozycję ze Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Płocku, aby udać się do miejscowości Grzybów, w gminie Słubice, gdzie gałąź drzewa groziła upadkiem na budynek mieszkalny. Do zdarzenia udaliśmy się zastępami GBA i SH.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zdarzenie zostało zweryfikowane, okazało się, iż drzewo pęka na pół, a jeden z dwóch głównych konarów grozi upadkiem na budynek mieszkalny. W celu likwidacji zagrożenia podjęta została decyzja o obcięciu konarów, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla budynku przy kolejnych wiatrach. Prace prowadzone były przy pomocy pilarki spalinowej z kosza podnośnika.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]67 SH Star 29 – OSP w Słubicach