Siłowe otwarcie mieszkania

Dziś, 8-go marca w późnych godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, aby udać się na ul. Kwiatową w Słubicach.

Dyspozycja jaką otrzymaliśmy była niepokojąca, chodziło o siłowe otwarcie mieszkania, w którym mogła znajdować się osoba w stanie zagrożenia życia. W takiej sytuacji czas może mieć bardzo duże znaczenie. Do zdarzenia udał się zastęp GBA z naszej jednostki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce okazało się, iż mężczyzna, który miał znajdować się w środku, był już przed budynkiem. Po krótkiej rozmowie okazało się, iż nie dzieje się nic złego, a sam mężczyzna nie potrzebuje pomocy medycznej. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji. Zdarzenie zostało potraktowane jako alarm fałszywy.

W związku z brakiem zagrożenia nasze działania zostały zakończone i zastęp wrócił do strażnicy. Dalsze czynności na miejscu prowadził patrol Policji.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA Renault D16 – JRG nr 2 w Płocku (zawrócony w trakcie dojazdu)

W03 176 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

Y258 Opel Astra – KP w Gąbinie