Gałęzie zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców

Drzewa, choć piękne i bardzo potrzebne w naturze, stwarzają również realne zagrożenie. Zawsze należy zwracać szczególną uwagę na to co dzieje się wokół nas.

Wczoraj, 14-go lutego w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się na ul. Wiślaną w Słubicach, gdzie połamane i suche gałęzie stanowią zagrożenie dla mieszkańców, w tym małych dzieci. Do zdarzenia udaliśmy się zastępami GBA i SH.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zagrożenie zostało potwierdzone. Nad posesja, znajdowały się suche i połamane gałęzie, które spadając narażały mieszkańców i osoby tam przebywające na utratę życia lub zdrowia. Gałęzie pochodziły z drzew znajdujących się na sąsiedniej niezamieszkałej posesji. W celu likwidacji zagrożenia dwóch ratowników, przy pomocy pilarki spalinowej, z kosza podnośnika hydraulicznego, kawałek po kawałku usunęła stwarzające zagrożenie gałęzie.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]67 SH Star 29 – OSP w Słubicach