Gęste zadymienie spowodowane pożarem trawy

Dziś, 27-go czerwca w godzinach wieczornych do dyżurnego SK KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze traw w miejscowości Łaziska, w gminie Słubice.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy pożar traw, zgodnie ze zgłoszeniem, wzdłuż drogi gminnej nr G14 w miejscowości Łaziska. Obszar objęty pożarem wynosił kilkaset metrów kwadratowych i udało się go szybko opanować. Gęste zadymienie spowodowane było faktem, iż płonęła również zielona trawa. Do działań wykorzystane zostały dwie linie gaśnicze. W ostatnim etapie teren pożaru oraz teren przyległy został przelany przy pomocy działka zamontowanego na dachu pojazdu.

Po zakończonych działaniach zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach