Zderzenie pojazdów i pożar

Syrena na strażnicy w dniu dzisiejszym, 25-go czerwca, odzywała się dwukrotnie, aby zaalarmować naszych strażaków o niebezpiecznym zdarzeniu.

Pierwszy raz otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu do zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Płockiej w Słubicach. Zgłoszenie wpłynęło po godzinie 14:00. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy trzy uszkodzone pojazdy. Okazało się, że doszło do zderzenia drogowego Opla i Volkswagena, a w wyniku tego zdarzenia ucierpiał jeszcze jeden z pojazdów zaparkowany na przydrożnym parkingu. Zdarzenie wyglądało dość groźnie, a zniszczenia na pojazdach były znaczne, jednakże po badaniach jakie przeprowadzili ratownicy z ZRM okazało się, iż nikt poważnie nie ucierpiał i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Przyczyny zdarzenia ustala policja.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

W 02 02 ZRM „P” – WSPRiTS w Płocku

Y253 Opel Combo – KP w Gąbinie

 

 

 

 

Kolejna dyspozycja wpłynęła do nas po godzinie 17:00. Tym razem doszło do pożaru lasu w Grzybowie, w gminie Słubice. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA.

Na miejscu zastaliśmy rozwijający się pożar lasu na obszarze około 20 arów. Rozwinięta została linia główna oraz dwie linie gaśnicze. Pożar udało się w porę przyłapać i opanować, a następnie przejść do przelania pogorzeliska. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł zastęp GCBA z JRG nr 2 w Płocku. Na zakończenie działań teren został ponownie sprawdzony.

Po zakończonych działaniach woda w zbiornikach została uzupełniona i zastępy wróciły do swoich baz.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]25 GCBA MAN TGA – JRG nr 2 w Płocku