Gęsty dym na cmentarzu

Wczoraj, 2-go kwietnia w godzinach popołudniowych, dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie dotyczące intensywnego zadymienia na terenie cmentarza parafialnego w Słubicach.

Do zgłoszenia zadysponowany został zastęp GBA z naszej jednostki. Kiedy dotarliśmy na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Nekropolia opanowana była przez gęsty dym, którego źródłem był pożar śmieci, wśród których znajdowały się tworzywa sztuczne.

Szybkie rozpoznanie pozwoliło rozpocząć działania. W celi likwidacji zagrożenia podany został jeden prąd wody na palące się śmieci co pozwoliło na przyłapanie pożaru. Następnie przy pomocy wideł śmieci zostały przerzucone i dokładnie przelane.

Po zakończeniu działań zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Mapa Polski Targeo