Zderzenie osobówki z busem [WIDEO]

Dziś, 17-go marca w godzinach popołudniowych dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Słubice, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575.

Na miejsce zadysponowana została nasza jednostka, z której do zdarzenia udały się zastępy GBA oraz GLBA-Rt. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy: osobowy Volkswagen oraz dostawczy Fiat. W wyniku zderzenia jedne z pojazdów wpadł do przydrożnego rowu, drugi natomiast znalazł się na środku drogi, blokując obydwa jej pasy. W wyniku zdarzenia poszkodowana została kierująca Volkswagenem, która odjechała na badania do szpitala.

Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, opieka nad poszkodowaną do czasu przyjazdu ZRM, odłączenie akumulatorów w pojazdach uczestniczących w zdarzeniu, a w kolejnej fazie na prośbę policji organizacja objazdu oraz kierowanie ruchem drogowym.

W trakcie naszych działań na miejsce dotarły dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku, policja oraz ZRM. W wyniku zdarzenia droga wojewódzka była całkowicie zablokowana przez ponad 2 godziny, w związku z prowadzonymi przez policję czynnościami. Po zakończeniu czynności samochody zostały podjęte przez pomoc drogową, a my zajęliśmy się sorpcją płynów eksploatacyjnych oraz usunięciem z jezdni kamieni oraz drobnych fragmentów pojazdów.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

W02 114 ZRM P Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

Y 258 Policja Opel Astra – KP w Gąbinie

Y 261 Policja Fiat Ducato – WRD KM Policji w Płocku

Technik policyjny

2 x Pomoc drogowa

Mapa Polski Targeo