Linia nisko nad drogą

Wczoraj, 24-go kwietnia w godzinach nocnych, dyżurny SK KM PSP w Płocku otrzymał zgłoszenie o zagrożeniu jakie stanowi zerwana linia nad drogą wojewódzką.

Zdarzenie miało miejsce na ul. Płockiej w Słubicach, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575. Do zgłoszenia zadysponowany został zastęp GBA z naszej jednostki. Po dotarciu na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Prostopadle do osi jezdni, na wysokości ok. 2 metrów zawisła linia telefoniczna, która oberwała się z przydrożnego słupa. Stanowiła ona bardzo poważne zagrożenie dla użytkowników drogi.

Po rozpoznaniu sytuacji droga w miejscu zdarzenia została całkowicie zablokowana. Detektor prądu nie wykazał obecności napięcia w przewodzie. Podjęta została decyzja o ucięciu przewodu, po czym usunięty on został poza drogę, gdzie nie stanowił już zagrożenia.

Działania zastępu na miejscu zostały zakończone i wrócił on do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Mapa Polski Targeo