Groźny upadek ze schodów

Każdy upadek jest potencjalnie dużym zagrożeniem, jednakże czasami upadki bywają tak niefortunne, że potrzebna jest pomoc służb.

Dziś, 27-go października w późnych godzinach popołudniowych, Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który w wyniku upadku nie może się poruszać, a dostęp do niego uniemożliwiają zamknięte drzwi. Do zdarzenia udał się zastęp GBA z naszej jednostki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce udaliśmy się na rozpoznanie. Zgłoszenie zostało potwierdzone, mężczyzna, w wyniku poślizgnięcia upadł na schody. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym, gdzie klatka schodowa jest fragmentem mieszkania. Do czasu naszego przybycia osobą trzecim udało się otworzyć drzwi. Mężczyzna był przytomny i w kontakcie, problemem był brak czucia w jednej z kończyn dolnych. Mężczyzna znajdował się w pozycji z trudnym dostępem, z uwagi na wąską klatkę schodową. Podjęto decyzję o ewakuacji z wykorzystaniem deski ortopedycznej. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł zastęp z JRG nr 2 i ratownicy wspólnie dokonali ewakuacji poszkodowanego. Przekazany on został do przybyłego chwile wcześniej Zespołu Ratownictwa Medycznego. W związku z koniecznością zabezpieczenia mieszkania na miejsce przybył również patrol Policji z Posterunku Policji w Nowym Duninowie. Mężczyzna przewieziony został do szpitala, gdzie przeprowadzona zostanie dalsza diagnostyka jego stanu.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA Renault D16 – JRG nr 2 w Płocku

W03 112 ZRM „S” MAN TGE – WSPRiTS w Płocku

Y 240 Hyundai Tucson – PP w Nowym Duninowie