Ciężarówka wjechała w osobówkę

Podczas prowadzenia pojazdów oraz poruszania się po drodze należy zawsze zachowywać ostrożność i obserwować to co dzieje się wokół nas. Niestety chwila nieuwagi może doprowadzić do zdarzenia drogowego.

Dziś, 26-go października w godzinach popołudniowych, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Słubice, tuż przy sklepie Dino. Do zdarzenia udały się zastępy GBA oraz GLBA-Rt z naszej jednostki.

Do zdarzenia doszło w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575, przy zjeździe na parking sklepu oraz stacji paliw. W zdarzeniu udział brał samochód ciężarowy marki DAF oraz samochód osobowy marki Opel. Po dokonaniu szybkiego rozpoznania okazało się, iż pojazdami podróżowali tylko kierowcy, którzy opuścili je o własnych siłach i nie potrzebowali pomocy medycznej. Przystąpiliśmy do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz odłączenia akumulatorów w pojazdach. Objęliśmy również opieką psychologiczną kierowców. W związku z zajęciem jednego z pasów ruchu przystąpiliśmy do ręcznego sterowania ruchem wahadłowym. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł patrol Policji, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz zastępy z JRG nr KM w Płocku.

Jeden z kierowców uskarżających się na ból został przebadany przez Ratowników Medycznych, lecz nie został przewieziony do szpitala. Zdarzenia zakwalifikowane zostało jako kolizja, w związku z czym mogliśmy przystąpić do udrożnienia drogi. Samochód ciężarowy o własnych siłach zjechał na okoliczny parking, natomiast samochód osobowy został tam odholowany przez Ratowników Straży Pożarnej. Następnie przystąpiliśmy do sorpcji substancji ropopochodnych oraz do usunięcia drobnych elementów szklanych i plastikowych, które pozostały na jezdni po zdarzeniu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż pojazdy poruszały się w tym samym kierunku, w kierunku Płocka. Kierowca samochodu ciężarowego zagapił się i najechał na wykonujący manewr skrętu w lewo, samochód osobowy marki Opel, doprowadzając do zdarzenia drogowego.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA Renault D16 – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

W03 114 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

Y 209 Kia Sportage – KP w Gąbinie