Gwałtowne zjawiska atmosferyczne

Front burzowy jaki przetoczył się w ostatnich dniach przez Polskę zostawił za sobą wiele szkód. Na szczęście zniszczenia w naszej okolicy były niewielkie.

W miniony czwartek, 24-go czerwca nasza jednostka otrzymała dyspozycję wyjazdu do miejscowości Studzieniec, gmina Słubice, do złamanego konaru drzewa. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce okazało się, iż złamany konar z przydrożnego drzewa upadł na pobocze oraz fragment drogi wojewódzkiej nr 575. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, a z uwagi na zajęcie jednego z pasów ruchu wprowadzony został ruch wahadłowy. Przy pomocy pilarki konar pocięty został na drobniejsze fragmenty i usunięty po za drogę. Następnie droga została zamieciona przy pomocy szczotek i zastęp zakończył działania i powrócił do strażnicy.

W trakcie sporządzania dokumentacji i układania sprzętu przy strażnicy otrzymaliśmy informację o gałęzi zalegającej na drodze w miejscowości Grabowiec, gmina Słubice. Sytuacja została zgłoszona do SK KM PSP w Płocku, skąd otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu.

Na miejscu zgłoszenie zostało potwierdzona. Podobnie jak przy wcześniejszych działaniach użyte zostały pilarka i szczotki. Niebezpieczeństwo zostało zażegnane i zastęp ponownie powrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

 

Mapa Polski Targeo
Mapa Polski Targeo