Pożar transformatora

Dziś, 27-go czerwca w godzinach popołudniowych do SK KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze transformatora w miejscowości Bończa, w gminie Słubice.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy dym wydobywający się ze skrzynki transformatora. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. Z uwagi na sąsiedztwo drogi wojewódzkiej nr 575, jeden z pasów został wyłączony z ruchu i wprowadzony został ruch wahadłowy. W celu zabezpieczenia rozwinięta została jedna linia gaśnicza w natarciu. Po stwierdzeniu napięcia, przy pomocy detektora prądu, odstąpiono od dalszych działań do czasu przybycia zakładu energetycznego.

Po odłączeniu prądu i otwarciu skrzynki okazało się, iż spaleniu uległ zamontowany wewnątrz licznik. Spalona na powierzchni ok. 20 metrów kwadratowych trawa wokół transformatora została przelana. Dalsze działania na miejscu przejęli pracownicy zakładu energetycznego, a zastęp z naszej jednostki zakończył działania, udał się na uzupełnienie wody w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Ford Ranger – Pogotowie Energetyczne

Mapa Polski Targeo