Jest szansa na wymianę bramy garażowej – prośba o wsparcie

Po wielu, wielu dniach oczekiwań i wypełnieniu całej masy dokumentów otrzymaliśmy informację o przyznaniu dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W ramach przyznanego wsparcia wymieniona zostanie brama wjazdowa do jednego ze stanowisk garażowych, a konkretnie stanowiska, w którym stacjonuje średni samochód ratowniczo-gaśniczy, Mercedes-Benz Atego najczęściej wykorzystywany podczas działań. Obecnie istniejąca brama garażowa, a konkretnie dwuskrzydłowe drzwi są już mocno wyeksploatowane i niestety dochodziło już do sytuacji, kiedy przed wyjazdem do zdarzenia trzeba było się z nimi siłować, aby udało się je otworzyć. Niestety wpływa to na czas wyjazdu do zdarzenia, ale również na morale ratowników, którzy nigdy nie są pewni czy uda się otworzyć drzwi bezproblemowo, a może ich otwarcie w ogóle nie będzie możliwe.

Szereg wielu wydarzeń sprawił, że podjęliśmy starania o uzyskanie wsparcia, które finalnie zostało nam przyznane. Zgodnie z wnioskiem niezbędny jest wkład własny, który generuje już pierwsze koszty dla jednostki. Kolejne koszty pojawiły się na etapie przygotowania projektu bramy. Okazało się, iż wjazd wymaga pewnych modyfikacji, które również wymagały będą kolejnych środków finansowych. Niestety nie wszystkie prace jesteśmy w stanie wykonać we własnym zakresie, ponieważ niezbędny do ich wykonania jest specjalistyczny sprzęt, co z kolei przekłada się na kolejny koszt. Pierwotnie środki miały pochodzić z wpłat od członków jednostki, jednakże okazuje się, że kwota nie jest tak mała jak zakładano na początku.

Mając na uwadze panującą w kraju i na świecie sytuację oraz ogólnodostępność internetu nasi druhowie założyli zbiórkę na jednym z popularnych portali przeznaczonych do tego typu działań. Kwota jaką planujemy uzbierać to 10000 zł. Uzbieranie choć części z tej kwoty będzie dużym wsparciem.

Liczymy na wsparcie osób dobrej woli, których jesteśmy pewni jest bardzo wiele. Dotychczas to my nieśliśmy pomoc potrzebującym, dziś my jej potrzebujemy. Każda wpłata będzie dla nas bardzo cenna i wierzymy, że dzięki wsparciu uda się zrealizować założony cel. Z góry dziękujemy za pomoc! Zachęcamy do udostępniania informacji na temat zbiórki i rozpowszechniania ich pośród znajomych.

Bogu na chwałę, Ludziom na pożytek!