Nowe oświetlenie robocze [WIDEO]

Nadszedł okres jesienno-zimowy, wcześniej robi się ciemno, dni są krótsze, a chwil ze słońcem jest jak na lekarstwo. Wszystko to sprawia, że przez więcej czasu musimy wspomagać się sztucznym oświetleniem.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku działań ratowniczo-gaśniczych. Znaczna część z nich ma miejsce przed wschodem lub po zachodzie słońca, a co za tym idzie niezbędne jest oświetlenie. W związku z tym nasi druhowie ze środków własnych dokonali zakupów sprzętu i elementów niezbędnych do wykonania oświetlenia roboczego wokół pojazdu GLBA-Rt Iveco Daily. Dotychczas pojazd fabrycznie posiadał jedynie jedną lampę zlokalizowaną z tyłu, która wzbudzana była poprzez otwarcie rolety. Taki stan rzeczy nie ułatwiał również manewrowania pojazdem w nieznanym terenie i po zmroku.

Zakup lamp i niezbędnych rzeczy był pierwszym etapem co prawda najbardziej kosztownym, ale najmniej wymagającym. Kolejnym etapem był kilkudniowy montaż wraz z budową całej instalacji oświetlenia roboczego, której podjął się nasz Druh Przemysław Adamowicz – właściciel firmy Instal-Gaz z siedzibą w Słubicach przy ul. Osiedlowej 17.

Dzięki temu wszystkiemu pojazd wyposażony został w 7 lamp w technologii LED, które oświetlają pole pracy wokół całej zabudowy pojazdu, co ułatwia poruszanie się ratowników wokół pojazdu oraz samo manewrowanie pojazdem. Oświetlenie uruchamiane jest przyciskami w kabinie pojazdu co pozwala na dogodne operowanie nim przez kierowcę i użycie wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Jednocześnie nieustannie trwa zbiórka środków finansowych niezbędnych na wykonanie nowej bramy garażowej do jednego ze stanowisk przy naszej strażnicy. Więcej o tym przeczytać można TUTAJ.