Korki dla Zosi trafiły do punktu zbiórki

Kilka dni temu zakończyliśmy akcję zbiórki plastikowych korków dla malutkiej Zosi zmagającej się z SMA. Środki ze sprzedaży korków przeznaczone zostaną na leczenie Walecznej Zosi.

Od maja tego roku, przy naszej strażnicy znajdował się pojemnik, do którego można było wrzucać plastikowe korki. Pojemnik ten był bardzo często opróżniany, ponieważ nieustannie przybywało w nim plastikowych korków. Niestety nie wszyscy pragnęli pomóc, zdarzało się, iż z pojemnika wyjmowaliśmy również worki ze śmieciami.

Dzięki wsparciu wielu osób i instytucji udało się zebrać pokaźną ilość plastikowych zakrętek. Warto wymienić Druha Sławomira Ambroziaka oraz Szkołę Podstawową w Słubicach, którzy przekazali znaczne ilości korków.

Dotychczas korki były magazynowane w naszej strażnicy, lecz dziś nadszedł dzień, aby przewieźć je do punktu zbiórki. Zakrętki przewiezione zostały do wyznaczonego punktu zlokalizowanego na terenie Komunikacji Miejskiej w Płocku.

Finalnie do punktu zbiórki trafiło prawie 80 worków pełnych plastikowych nakrętek! Szacunkowa masa jednego pełnego worka to ok. 12-15 kg co daje około 1000 kg plastiku, dzięki sprzedaży którego będzie można pomóc w leczeniu Zosi.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję, niestety nie jesteśmy w stanie wymienić każdego indywidualnie, ale naprawdę serdecznie dziękujemy! Dzięki wspólnemu działaniu dołożyliśmy kolejną cegiełkę do zdrowia Zosi!