Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa, zderzyły się dwa pojazdy

Niestety najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych jest błąd kierowcy. W szczęśliwym wariancie dochodzi tylko do kolizji, lecz w przypadku braku szczęścia mamy do czynienia z wypadkiem drogowym.

Dziś, 14-go października, w godzinach wieczornych, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Alfonsów, w gminie Słubice. Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy GBA oraz GLBA-Rt z naszej jednostki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce okazało się, iż do zdarzenia doszło w miejscowości Budy, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575. Doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych marki Mercedes-Benz oraz Peugeot, którymi podróżowały łącznie 3 osoby. Dwie z nich objęte zostały opieką Ratowników z naszej jednostki, a następnie przekazane zostały pod opiekę Zespołu Ratownictw Medycznego. Na czas działań droga w miejscu zdarzenia została całkowicie zablokowana. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz patrol Policji. Po decyzji policji, iż zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja, przystąpiliśmy do sorpcji płynów oraz usunięcia z jezdni drobnych elementów pozostałych po zdarzeniu. Pojazdy zostały zabrane przez lawety pomocy drogowej, a nasze działania zostały zakończone.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do strażnicy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż kierujący samochodem marki Mercedes-Benz jadąc od miejscowości Alfonsów, w kierunku miejscowości Budy nie ustąpił pierwszeństwa poruszającemu się prawidłowo pojazdowi marki Peugeot, jadącym drogą wojewódzką nr 575 od miejscowości Wymyśle Polskie, w kierunku miejscowości Słubice.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach