Kolejny dzień usuwamy skutki silnego wiatru

Dziś, 21-go lutego, wpłynęły do nas kolejne dyspozycje związane z usuwaniem skutków ostatnich silnych wiatrów i szkód jakie po sobie pozostawiły.

W pierwszej kolejności udaliśmy się na ul. Wiślaną w Słubicach, gdzie wiatr zerwał kilka płyt pokrycia dachowego z budynku gospodarczego. Przy wykorzystaniu cywilnej ładowarki teleskopowej z koszem, wkrętów, elektronarzędzi akumulatorowych oraz nowych płyt pokrycia, udało się zabezpieczyć dach budynku.

Kolejne zgłoszenie dotyczyło drzewa pochylonego na budynek mieszkalny i linię energetyczną w miejscowości Studzieniec, w gminie Słubice. Kilkunastometrowy świerk pod naporem silnego wiatru, oraz w związku z nasiąkniętym gruntem, został wyrywany z korzeniami. Przy wsparciu cywilnej ładowarki teleskopowej oraz pilarki spalinowej udało się usunąć zagrożenie.

Ostatnie zgłoszenie dotyczyło połamanych drzew i konarów, które zawisły nad drogą gminną w miejscowości Grabowiec, w gminie Słubice. Przy pomocy cywilnej ładowarki teleskopowej oraz pilarek spalinowych udało się sprowadzić połamane drzewa na ziemię, a następnie usunąć poza drogę.

Po zakończonych działaniach zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Ładowarka teleskopowa