Uszkodzony dach na budynku gospodarczym

Ślady ostatnich silnych wiatrów jeszcze na długo pozostaną w krajobrazie, dodatkowo z pewnością pojawią się kolejne zagrożenia z nich wynikające.

Dziś, 20-go lutego w godzinach przedpołudniowych otrzymaliśmy informację o uszkodzonym dachu na budynku gospodarczym przy ul. Płockiej w Słubicach, w sąsiedztwie naszej strażnicy. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Uszkodzony dach budynku pokryty był papą, która w kilku miejscach została porwana przez silne porywy wiatru. Podjęto decyzję o zabezpieczeniu fragmentu pokrycia dachu przy pomocy plandeki. Do działań wykorzystana została drabina, plandeka, wkręty oraz elektronarzędzia akumulatorowe.

Po zabezpieczeniu pokrycia nasze działania zostały zakończone, a zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach