Koncert w wigilijny wieczór

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to czas spotkań z bliskimi, ale również czas oczekiwania narodzin Jezusa Chrystusa, których miejscem była betlejemska stajenka.

Podczas Pasterki wierni modlą się i oczekują na wzór Pasterzy, którzy zmierzali do Betlejem, do Dzieciątka Jezus. Kilka lata temu narodziła się tradycja, aby przed rozpoczęciem Mszy Świętej – Pasterki, w kościele parafialnym odbywał się koncert kolęd i piosenek świątecznych. Pierwotnie w koncercie uczestniczyła jedynie Orkiestra Dęta OSP w Słubicach, a następnie dołączył do niej Zespół Ludowy Grzybwianki i Grzybowiacy oraz soliści. Koncert niezmiennie cieszył się dużym zainteresowaniem i przybliżył wiernych do Narodzin Chrystusa.

W tegorocznej edycji koncertu wigilijnego wystąpili: Zespół Ludowy Grzybowianki i Grzybowiacy, pod kierownictwem Edyty Piegowskiej, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach pod batutą kapelmistrza Szymona Ogrzebacza, wspólnie z solistką Eweliną Róg oraz solistka Magdalena Cichosz laureatka wielu nagród i zwyciężczyni wielu konkursów.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów wigilijnego koncertu i radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.