Majowy przemarsz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Słubicach

Maj jest miesiącem obfitującym w występowanie świąt, w tym świąt o charakterze patriotycznym i narodowym. Kumulacja wydarzeń następuje w pierwszych dniach maja.

W maju wspominamy uchwalenie Konstytucji 3-go Maja najważniejszego polskiego aktu prawnego – konstytucji, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po Stanach Zjednoczonych Ameryki) spisaną konstytucją. 1-go maja świętowaliśmy Święto Pracy, a ponadto wstąpienie Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej (2004), a 2-go maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto 4-go maja wspominamy Świętego Floriana – patrona strażaków, a co za tym idzie obchodzimy Dzień Strażaka.

W miniony czwartek, 4-go maja, dzieci, uczniowie oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Słubicach odbyli symboliczny, patriotyczny przemarsz ulicami Słubic, niosąc w rękach symbole narodowe. Na prośbę Dyrekcji Szkoły ratownicy z naszej jednostki dbali o bezpieczeństwo uczniów, w tym również o bezpieczne pokonywanie przejść dla pieszych, skrzyżowań i przekraczanie jezdni.

Przemarsz poprzedziła akademia zorganizowana w budynku Szkoły, a następnie patriotyczny korowód przemaszerował chodnikami wzdłuż ulicy Płockiej, na odcinku od Szkoły Podstawowej do naszej strażnicy. Nasze działania przebiegły spokojnie. Serdecznie dziękujemy wszystkim kierowcom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego za wyrozumiałość i cierpliwość.

W imieniu całej kadry oraz uczestników przemarszu podziękowania dla naszych ratowników złożyła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Słubicach Magdalena Durmaj.