4. edycja Ognistej Krwi już za nami!

U podstaw funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych leży ratowanie ludzkiego życia, zdrowia i mienia podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Obok nich członkowie naszej jednostki włączają się aktywnie w akcje społeczne związane z promowanie honorowego krwiodawstwa, które również wpisują się w ratowanie ludzkiego życia i zdrowia.

Wczoraj, 13-go maja, przy naszej strażnicy już po raz czwarty odbyła się akcja honorowej zbiórki krwi pn. „Ognista Krew”, której współorganizatorami byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Słubicach oraz Oddział w Płocku Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion. Partnerami wydarzenia byli: Oddział Terenowy w Płocku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Akademickie Stowarzyszenie „Ambitni w Działaniu”, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Samorząd Powiatu Płockiego, RECON – agencja eventowa, Jacek Kozłowski Fotografia, Pizzeria Festa Italiana, Centrum Nadruku Maciej Galon. Za wielką pomoc przy organizacji wydarzenia dziękujemy Radnej Rady Powiatu Płockiego, z terenu gminy Słubice – Marcie Michalak, Wiceprezesowi Klubu Legion – Karolowi Krajewskiemu, Zastępcy Koordynatora Oddziału w Płocku – Małgorzacie Kozłowskiej oraz Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Mirosławowi Adamowi Orlińskiemu. Dziękujemy również niezastąpionemu fotografowi Jackowi Kozłowskiemu za wyjątkowe upamiętnienie na fotografiach wczorajszej akcji.

Mobilny Punkt Poboru Krwi zaparkował przy strażnicy przed godziną 9:00. Przy pięknej słonecznej pogodzie, na placu przy strażnicy pojawili się strażacy, dzieci chcące zapoznać się ze sprzętem strażackim oraz oczywiście honorowi dawcy krwi. Na krwiodawców czekały posiłki regeneracyjne przekazywane przez pracowników RCKiK, upominki i gadżety przygotowane przez Klub HDK Legion, pyszny ciepły posiłek przygotowany przez Radną Rady Powiatu Płockiego – Martę Michalak oraz samochody ratowniczo-gaśnicze z naszej jednostki, zgromadzone na placu przy strażnicy.

Podczas wczorajszej akcji do punktu zgłosiło się 18 osób, z czego krew oddać mogło ostatecznie 13 dawców, wśród których znalazły się 2 kobiety. Z ramienia OSP w Słubicach krew oddał Michał Dylicki, który został zakwalifikowany jako dawca krwi. Wśród dawców znalazł się również Komendant Miejski Policji w Płocku, mieszkaniec naszej miejscowości – Mariusz Kryszkowski, któremu serdecznie dziękujemy za włączanie się w propagowanie idei honorowego krwiodawstwa. W sumie podczas czterech dotychczasowych edycji akcji „Ognista Krew” organizowanych przy naszej strażnicy, do oddania krwi zgłosiły się 72 osoby, a ostatecznie krew oddało 53 dawców. Daje to łącznie prawie 24 litry krwi, która przyczynia się do ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy chcieli oraz ostatecznie oddali wczoraj krew. Dziękujemy również wszystkim, którzy włączyli się w organizację wczorajszego wydarzenia, ale z różnych przyczyn nie mogli podzielić się swoją krwią.

Już dziś serdecznie zapraszamy na koleją akcję zbiórki krwi do Słubic, która odbędzie się 19-go sierpnia. Mobilny Punkt Pobory Krwi zaparkuje przy naszej strażnicy w godzinach 9:00 – 13:00, a na dawców oraz odwiedzających czekać będzie jeszcze więcej atrakcji. Do zobaczenia!