Mężczyzna z urazem głowy leżał na drodze

Każdy, kto nawet z błahej przyczyny przewróci się i znajdzie się na pasie ruchu jest narażony na najechanie przez pojazd, co może mieć tragiczne konsekwencje.

Dziś, 23-go grudnia w godzinach popołudniowych, nasi strażacy otrzymali telefony od mieszkańców Słubic o mężczyźnie z urazem głowy, który leży na jezdni tuż przy naszej strażnicy. Nasi ratownicy udali się na miejsce, informując jednocześnie dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej o zaistniałej sytuacji. Dyżurny zdecydował o zadysponowaniu zastępów z naszej jednostki na miejsce.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez samochody ratowniczo-gaśnicze oraz pachołki ostrzegawcze. W początkowej fazie działań ruch na drodze był całkowicie zablokowany. Mężczyzna był przytomny, lecz kontakt był z nim utrudniony. Posiadał krwawiącą ranę w tylnej części głowy. Został objęty opieką psychologiczną, a osoby postronne rozpoczęły już wcześniej tamowanie upływu krwi. Mężczyźnie zapewniony został również komfort cieplny, przy pomocy folii NRC. Przekazany on został ratownikom z przybyłego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego, przez których zabrany został na dalszą diagnostykę do szpitala.

Po zabraniu poszkodowanego na drodze wprowadzony został ruch wahadłowy w oczekiwaniu na przybycie na miejsce Policji i dalszą decyzję co do zdarzenia. W związku z tym, iż mężczyzna najprawdopodobniej sam przewrócił się i upadł na drogę ilość czynności przeprowadzonych przez Policję była mniejsza i działania udało się szybko zakończyć.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

W03 176 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

Y232 Skoda Yeti – PP w Łącku

Y270 Volkswagen Crafter – WRD KM Policji w Płocku