Pożar samochodu osobowego

Wczoraj, 21-go grudnia w godzinach południowych dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego przy ul. Płockiej w miejscowości Słubice.

Do zdarzenia zadysponowany został zastęp GBA z naszej jednostki, który udał się na miejsce. Zdarzenie miało miejsce na parkingu przy Szkole Podstawowej w Słubicach, zlokalizowanym wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 575.

Dokonano szybkiego rozpoznania i stwierdzono, iż w pojeździe marki Hyundai doszło do pożaru instalacji elektrycznej, który nie rozwinął się na dalszą część auta. Do naszych działań należało zbudowanie zabezpieczenia w formie linii gaśniczej, odłączenie akumulatora oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Na czas działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo. W trakcie działań na miejsce dotarł również zastęp z JRG nr 2 w Płocku.

Po zakończeniu działań pojazd został jeszcze raz sprawdzony, a następnie przekazany właścicielowi i zastępy wróciły do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA Renault D16 – JRG nr 2 w Płocku