Między marketem i stacją paliw doszło do pożaru

Dziś, 1-go czerwca około południa do dyżurnego SK KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na parkingu przy ul. Płockiej w Słubicach.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA. Zdarzenie miało miejsce kilkaset metrów od naszej strażnicy na parkingu łączącym market ze stacją paliw. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy samochód osobowy z otwartą pokrywą silnika i wydobywający się z komory silnika dym. Dzięki szybkiej reakcji pracownika stacji paliw, który przy użyciu 6kg gaśnicy proszkowej zdusił płomienie, udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na pozostałą część pojazdu. Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Sobotnie zakupy są bardzo popularne, skutkowało to dużą ilością pojazdów na parkingu, które zagrożone były płomieniami. Podany został jeden prąd piany gaśniczej na tlące się elementy w komorze silnika. Równolegle odłączony został od pojazdu akumulator. Sytuacje udało się szybko opanować. Na miejsce dotarł również patrol policji.

Ze wstępnych obserwacji wynika, iż przyczyną pożaru była instalacja elektryczna pojazdu. Gdyby nie pracownik stacji paliw i fakt, że zdarzenie zostało szybko zauważone najprawdopodobniej pojazd spłonąłby doszczętnie. Warto zawsze obserwować to co dzieje się dookoła nas, być może samo ustrzeżemy się przed zagrożenie, albo ustrzeżemy przed nim kogoś innego.

Po zakończonych działaniach zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do bazy, natomiast czynności na miejscu wykonywała dalej policja.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Y253 Opel Combo – KP w Gąbinie