Mija 11 lat od niedokończonego lotu do Smoleńska

Kolejny raz uroczystości upamiętniające katastrofę rządowego samolotu pod Smoleńskiem odbywają się w cieniu panującej pandemii.

Wczoraj, 10-go kwietnia, 11 lat po tragicznej katastrofie, strażacy spontanicznie spotkali się w miejscu pamięci, przy pomniku 96 dębów w Grzybowie, gdzie upamiętnili ofiary straszliwego wypadku, w którym śmierć poniósł Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Lech Kaczyński, a także wielu wybitnych i wartościowych Polaków.

Podczas upamiętnienia odegrany został Hymn Rzeczypospolitej Polskiej, a po kilku słowach skierowanych przez Historyka i druha OSP w Słubicach – Sławomira Ambroziaka, modlitwę odmówił Proboszcz Parafii w Słubicach – Ksiądz Roman Batorski. Ostatnim punktem było złożenie w odstępach czasowych kwiatów i zniczy przy tablicy poświęconej ofiarom Katastrofy oraz symbolicznym krzyżu ku pamięci Majora „Hubala”.

W imieniu druhów Ochotniczych Straży Pożarnych, kwiaty i znicze złożyli: Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach – Krzysztof Dylicki, Wiceprezes ZOG i Prezes OSP w Słubicach – Marek Tarka oraz Druh Adam Rączka.

Mimo wielu sporów i kłótni jakie toczą się wokół tego wydarzenia faktem jest, iż była to olbrzymia tragedia, w której zginęli wyjątkowi Polacy. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o tym wydarzeniu i o jego ofiarach.