Minęło 15 lat od śmierci Jana Pawła II

15 lat temu, 2-go kwietnia, o godzinie 21:37 świat obiegła bardzo smutna informacja o śmierci Papieża Polaka Jana Pawła II.

Od kilku lat, wydarzenie to jest upamiętniane przez naszych druhów, którzy punktualnie o godzinie 21:37, 2-go kwietnia, sygnałem syreny alarmowej trwającym minutę, upamiętniają Papieża Polaka Jana Pawła II. Sygnałowi syreny zawsze towarzyszył pododdział strażaków, jednakże z uwagi na obecną sytuację oraz mając na uwadze wspólne bezpieczeństwo, w tym roku wyglądało to trochę inaczej.

Wczoraj, 2-go kwietnia 2020 roku, punktualnie o godzinie 21:37 sygnał syreny alarmowej na strażnicy oraz sygnały syren na samochodach bojowych przywróciły pamięć o Janie Pawle II – Wielkim Polaku. W uroczystości nie uczestniczył pododdział strażaków, a samo wydarzenie było częścią testu systemów alarmowych w ramach konserwacji sprzętu. Taka forma oddania hołdu spowodowana była panującą w Polsce epidemią koronawirusa, z którą wspólnie walczymy.

Mamy nadzieję, że jeszcze przez wiele lat uda nam się podtrzymać pamięć o Papieżu Polaku – Janie Pawle II, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, którzy nie mogli osobiście uczestniczyć w Jego pontyfikacie.