Dzień gospodarczy – sprzęt sprawdzony i przygotowany do działań

Niezawodność oraz odpowiedni stan sprzętu i wyposażenia osobistego strażaków są bardzo ważne podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

W miniony piątek, 20-go marca, nasi ratownicy spotkali się przy strażnicy, aby dokonać niezbędnych prac przy sprzęcie oraz wyposażeniu osobistym strażaków. Wszystkie jednostki sprzętu spalinowego zostały sprawdzone i przepalone co pozwala liczyć, że sprzęt nie zawiedzie w chwili, kiedy będzie naprawdę potrzebny, choć nigdy nie ma takiej pewności.

Ponadto na stan samochodów ratowniczo-gaśniczych trafiło wyposażenie ograniczające możliwość zakażenia ratowników koronawirusem, w tym m.in. maseczki, kombinezony oraz gogle ochronne. Wyposażenie to zostało zakupione przez samorząd gminy na naszą pisemną prośbę. Wciąż czekamy również na płyn do dezynfekcji, którego dostępność jest jednak mocno ograniczona.

Mimo panującej obecnie sytuacji epidemicznej w kraju, jesteśmy przygotowani do niesienia pomocy potrzebującym. Obok rutynowych działań ratowniczo-gaśniczych jednostka przygotowana jest również do innych działań i zadań zleconych, które mają związek z rozwijającą się epidemią koronawirusa w Polsce.