Monitoring przeciwpożarowy zaalarmował strażaków

Dziś, 18-go maja w godzinach porannych, centrala monitoringu Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego wysłała sygnał o zdarzeniu związanym z pożarem na terenie obiektu.

Skansen zlokalizowany jest na terenie miejscowości Wiączemin Polski, w gminie Słubice. Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny SK KM PSP w Płocku zadysponował na miejsce naszą jednostkę, z której do działań wyjechał zastęp GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce nie dostrzegliśmy żadnych zewnętrznych oznak pożaru, co mogło świadczyć o jego wczesnej fazie lub alarmie fałszywym. W takiej sytuacji niezbędne było dokładnie sprawdzenia całego obiektu, w skład którego wchodzi kilka budynków. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł również zastęp z JRG nr 2 w Płocku.

Wspólne działania ratowników OSP i PSP nie potwierdziły wystąpienia pożaru, a zdarzenie potraktowane zostało jako alarm fałszywy.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do swoich strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

Mapa Polski Targeo