Pożar w środku nocy

W nocy z soboty na niedzielę (17 maja) ratowników naszej jednostki zbudził dźwięk syreny alarmowej, która zwiastowała niebezpieczne zdarzenie.

Okazało się, że doszło do pożaru garażu zlokalizowanego przy ul. Osiedlowej w Słubicach. W związku z gęstą zabudową pożar mógł przenieść się na inne budynki. Do zdarzenia udaliśmy się zastępami GBA oraz GLBA-Rt. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy płomienie wychodzące pod dachem budynku na zewnątrz. Ponadto w budynku znajdowały się dwa samochody osobowe.

Podane zostały dwie linie w natarciu na palący się budynek oraz jedna linia w obronie sąsiedniego budynku. Równocześnie przy użyciu sprzętu hydraulicznego i podręcznego sprzętu burzącego wykonany został dostęp do garażu przez bramę wjazdową. Ponadto sprawiona została drabina umożliwiająca wejście na dach budynku. Po dostaniu się do budynku, na zewnątrz ewakuowane zostały dwa samochody osobowe oraz niewielka butla z gazem. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz pogotowie energetyczne.

Po opanowaniu sytuacji przystąpiono do przelewania tlących się jeszcze elementów znajdujących się wewnątrz, konstrukcji dachu oraz drewna składowanego przy budynku. Przed zakończeniem działań teren został ponownie sprawdzony, a następnie zastępy uzupełniły wodę w zbiornikach i wróciły do swoich strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]25 GCBA MAN TGS – JRG nr 2 w Płocku

Pogotowie energetyczne

Mapa Polski Targeo