Pożar śmieci

Dziś, 18-go maja w godzinach popołudniowych, nad miejscowością Słubice pojawił się gęsty dym, a chwilę później odezwała się syrena alarmowa na naszej strażnicy.

Okazało się, iż doszło do pożaru śmieci na cmentarzu parafialnym w Słubicach. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy intensywne zadymienie oraz płomienie sięgające kilku metrów. Doszło do pożaru śmieci zgromadzonych w jednym z boksów śmietnikowych, ponadto płomienie stopniowo przenosiły się na sąsiedni boks oraz stojące obok drzewo. Rozwinięte zostały dwie linie gaśnicze, którymi prowadzono działania w obronie i natarciu.

W trakcie naszych działań na miejsce dotarły zastępy z OSP w Dobrzykowie oraz OSP w Łaziskach. Przy współpracy udało się ugasić płomienie, a następnie przegarnąć i przelać spalone śmieci.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do swoich strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]44 GBA MAN TGM – OSP w Dobrzykowie

36?[M]?? GCBM Star 29 – OSP w Łaziskach

Mapa Polski Targeo