Na ratunek… kotu

Strażacy niosą pomoc potrzebującym i to nie tylko ludziom, ale również zwierzętom, które znajdą się w pułapce i potrzebują wsparcia.

Dziś, 25-go czerwca w godzinach przedpołudniowych, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku odebrał zgłoszenie o kocie, którzy wszedł na drzewo i nie może poradzić sobie z samodzielnym zejściem. Do zdarzenia doszło w miejscowości Łaziska, w gminie Słubice. Do zdarzenia udały się zastępy SH oraz GLBA-Rt z naszej jednostki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce, zgłoszenie zostało potwierdzone. Kot znajdował się na jednej z gałęzi przydrożnego drzewa na wysokości około 10 metrów. Z informacji jaki uzyskaliśmy zwierzę znajdowało się w tym miejscu już przynajmniej do 3 dni. Zwierzak podczas naszych działań przemieszczał się wzdłuż gałęzi, jednak nie był w stanie zejść z drzewa. W celu ewakuacji zwierzaka rozstawiony został podnośnik, a następnie dwóch ratowników w koszu wjechało w koronę drzewa i bezpiecznie sprowadziło kota na dół, gdzie przekazany został właścicielowi.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]67 SH Star 29 – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach