Środki ochronne z ARM trafiły do naszej jednostki

Obecnie większość działań ratowniczych i ratowniczo-gaśniczych prowadzonych przez PSP oraz OSP wymaga środków ochrony indywidualnej ratowników w kierunku COVID-19.

W minionym tygodniu Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Płocku przekazała do naszej jednostki niezbędny sprzęt ochronny wykorzystywany w działaniach podczas pandemii koronawirusa. Sprzęt ten przekazany został do Państwowej Straży Pożarnej za pośrednictwem Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, a pochodził z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych.

Odebrane z siedziby KM PSP w Płocku środki ochrony wykorzystywane będą przez ratowników podczas działań, zgodnie z bieżącymi potrzebami. W skład całego zestawu przekazanych nam środków weszły: maski jednorazowe, maski typu FFP2, płyny do dezynfekcji, gogle ochronne, przyłbice, kombinezony Tyvex, rękawice nitrylowe, rękawice lateksowe, fartuchy chirurgiczne, ochraniacze na buty oraz czepki ochronne.