Nowe samochody dla leśników

Lasy Państwowe realizują projekt pn. „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów”.

W ramach projektu do wielu Nadleśnictw na terenie kraju trafią samochody patrolowo-gaśnicze. Przetarg na wykonie pojazdów wygrała firma Frank-Cars. Zabudowa pojazdów wykonana została na podwoziu samochodu Ford Ranger XL z napędem 4×4. Jak informuje serwis remiza.com.pl samochody charakteryzują się  dwuosobową kabiną, silnikiem o mocy 130 KM i zabudową typu hardtop. Na wyposażeniu znajduje się wysokociśnieniowy agregat wodno-pianowy składający się między innymi z czterosuwowego silnika spalinowego, pompy wysokociśnieniowej, 60-metrowej linii szybkiego natarcia, zbiornika wody o pojemności 428 litrów, zbiornika środka pianotwórczego o pojemności 20 litrów i ręcznego dozownik środka pianotwórczego oraz wyciągarka elektryczna o uciągu 4300 kg, dwie hydronetki plecakowe, szpadle, tłumice, siekierka, pilarka, wąż W-52, kanister 5 l na paliwo i przełącznik 75/52.

Jeden z takich właśnie pojazdów trafi do Nadleśnictwa w Łącku.

Zdjęcia: Łukasz Romkowski – Nadleśnictwo Bierzwnik; Marcin Cieślik – Nadleśnictwo Żagań; M. Cieślik – Lasy Państwowe

Informacja: Polski Serwis Pożarniczy Remiza