Nowy sprzęt dla płockich strażaków

Ochrona Układu Oddechowego ratowników, podczas prowadzenia działań jest bardzo ważną rzeczą. Zapewnienie bezpieczeństwa ratownikom zwiększa szanse niesienia skutecznej pomocy potrzebującym.

W ostatnich dniach marca do Komend Państwowej Straży Pożarnej na terenie całego kraju trafiło dwadzieścia nowych pojazdów SPgaz, których zabudowę na podwoziu Iveco Eurocargo 140-250 wykonała firma Moto-Truck.

Jeden z takich pojazdów trafił na wyposażenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku i oznaczony numerem operacyjnym 361[M]50 znalazł się w podziale bojowym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Płocku. Jest to pierwszy tego typu pojazd w rejonie operacyjnym KM PSP w Płocku.

Bliźniaczy pojazd trafił również do KM PSP w Chełmie, gdzie na stronie internetowej Komendy przeczytać możemy o szczegółowym wyposażeniu: „Zabudowa pojazdu wykonana przez firmę MOTO-TRUCK z Kielc podzielona jest na dwie części. W pierwszej znajduje się część serwisowa z wyposażeniem do sprzętu, który jest przewożony w drugiej części – ładunkowej. Dostęp do zabudowy możliwy jest przez drzwi w zabudowie z prawej strony pojazdu lub przez podest DHOLLANDIA tzw. windę załadowczą. Przy prawej stronie zabudowy jest możliwość rozłożenia markizy (zadaszenia) wraz z bocznymi ściankami z materiału. Pojazd ten wyposażony jest w sprzęt OUO, sprzęt do jego obsługi i serwisu oraz utrzymania go w gotowości do użycia, a jest to min.: 30 kompletnych aparatów powietrznych oddechowych MSA Pro M 1 z manometrem typu Combo, 30 masek MSA G1 do aparatu oddechowego, 12 zestawów komunikacyjnych do masek G1 z HandyCom PTT, 22 sygnalizatory bezruchu MSA, 50 butli stalowych o pojemności 6l na sprężone powietrze, 22 kompozytowe butle o pojemności 6,8 l na sprężone powietrze, zestaw ratownictwa medycznego R0, agregat prądotwórczy walizkowy o mocy 1,8 kVA, kompresor do ładowania butli powietrznych zasilany silnikiem elektrycznym o mocy 7,5 kW, komputerowe stanowisko kontrolno – pomiarowe służące do badań aparatów powietrznych i masek, myjka i suszarka do masek, urządzenie do mycia i dezynfekcji automatów płucnych i inne wyposażenie warsztatowe do serwisowania sprzętu OUD.”.

Strażakom z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku serdecznie gratulujemy nowego sprzętu i życzymy liczby powrotów równej liczbie wyjazdów.

Zdjęcia: Moto-Truck; KM PSP w Chełmie – Patryk Smyk