Ogień przy zbożu

Zboża przy obecnie panującej aurze są łakomym kąskiem dla ognia, a często niewielka iskra może przyczynić się do powstania dużego pożaru zboża na pniu.

Dziś, 15-go lipca do Stanowiska Kierowania KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o dymie widocznym przy zbożu w miejscowości Grzybów, w gminie Słubice. Po dyspozycji dyżurnego udaliśmy się do zdarzenia zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce okazało się, iż palą się pozostałości roślinne. Sama powierzchnia pożaru nie była duża, lecz ogień znajdował się w sąsiedztwie rowu z wyschniętą roślinnością oraz pól ze zbożem na pniu.

Po szybkim rozpoznaniu podany został jeden prąd wody w natarciu na palące się pozostałości roślinne. Przelany został również sąsiadujący teren z suchą roślinnością. Na zakończenie podany został prąd wody z działka zainstalowanego na dachu pojazdu gaśniczego.

Po zakończeniu działań zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Przypominamy, że wypalanie pozostałości roślinnych jest zabronione, ponadto należy pamiętać o szybkim rozprzestrzenianiu się pożarów zbóż.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Mapa Polski Targeo