Orkiestra inaczej niż zwykle

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach od lat wprowadzała świąteczną atmosferę poprzez koncerty w Kościołach Parafialnych – jednakże rok 2020 jest inny.

W celu podtrzymania tradycji Orkiestra przeniosła się do… internetu. To właśnie w serwisie Youtube w okresie Świąt Bożego Narodzenia publikowane były nagrania motywów muzycznych związanych ze Świętami. Na facebookowym profilu Orkiestry przeczytać mogliśmy: „Wigilia Bożego Narodzenia co roku była dla muzyków Orkiestry bardzo aktywnym dniem. Koncerty świąteczne oraz oprawa muzyczna pasterki w parafiach na terenie Gminy była dla nas ważnym wydarzeniem. W tym roku wiedząc, że nie będziemy mogli wystąpić na żywo postanowiliśmy nagrać mały koncert utworów świątecznych. Zaprezentujemy 3 utwory nad którymi pracowaliśmy w ostatnim czasie. Serdeczne podziękowania kieruję w stronę wszystkich muzyków Orkiestry którzy jak zawsze chętnie oraz z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w nagraniach. Szczególnie podziękowania kieruję do Marcina Dylewskiego trębacza Orkiestry który zajął się nagraniem oraz montażem video. Kapelmistrz Orkiestry tym razem czuwał nad jakością dźwięku.”.

Wśród opublikowanych nagrań znalazły się utwory: Cicha Noc; Dzień jeden w roku oraz Merry Christmas Everyone. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania nagrań oraz gratulujemy członkom Orkiestry Dętej OSP w Słubicach, na czele z Kapelmistrzem – Szymonem Ogrzebaczem, pomysłu, wykonania i dziękujemy za trud włożony w ten projekt.