Ostatni raz pożegnaliśmy druha Waldemara

Każde odejście członka strażackiej rodziny jest dla nas bardzo trudne. Nigdy nie jesteśmy na to odpowiednio przygotowania, zawsze zdarza się to zbyt wcześnie.

Dziś, 1-go marca, po raz ostatni w ziemską drogę wyruszył druh Waldemar Zając, który odszedł do domu Pana w wieku 88 lat. Będzie teraz pełnił zaszczytną służbę u boku Świętego Floriana. Druh Waldemar wstąpił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach w 1972 roku, a w bieżącym roku otrzymał odznakę „Za wysługę 50 lat”, niestety okazało się, że był to już ostatni rok Jego służby w naszej jednostce.

Ostatni raz druha Waldemara pożegnał dźwięk syreny na naszej strażnicy, kiedy jego ciało zmierzało do Kościoła parafialnego w Słubicach, gdzie odbyło się Nabożeństwo żałobne. Druh Waldemar został tam odprowadzony w asyście wozów naszej jednostki.

W uroczystości pogrzebowej udział wziął pododdział strażaków, na czele z pocztami sztandarowymi: OSP w Słubicach (Marek Tarka, Przemysław Adamowicz, Paweł Rybarczyk), OSP w Juliszewie i OSP w Piotrkówku oraz druhowie z jednostek: OSP w Słubicach (Krzysztof Dylicki, Andrzej Markiewicz, Sławomir Ambroziak, Marek Bogiel, Adam Rączka, Andrzej Żabka, Michał Dylicki), OSP w Łaziskach, OSP w Juliszewie, OSP w Grzybowie i OSP w Piotrkówku. Pododdział poprowadził Komendant Gminny – Wiesław Cichosz. Honorową wartę przy trumnie druha Waldemara pełnili strażacy z naszej jednostki: Krzysztof Dylicki, Andrzej Markiewicz, Sławomir Ambroziak i Michał Dylicki.

Po zakończeniu Nabożeństwa kondukt żałobny udał się na Cmentarz parafialny w Słubicach. Ostatni raz został pożegnany przez Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach Krzysztofa Dylickiego oraz dźwięki syren samochodów strażackich. Utwór „Cisza” odegrał członek Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach.

Druhny i druhowie biorący udział w ostatnim pożegnaniu druha Waldemara zostali zaproszeni do naszej strażnicy na symboliczny poczęstunek przygotowany przy współpracy z rodziną. Poczęstunek przygotowały druhny z naszej jednostki: Marzena Witczeska – Gospodarz i Monika Bogiel, za co serdecznie im dziękujemy.