Ostatnie Pożegnanie Druha Krzysztofa

W wieku 42 lat, nieoczekiwanie i zdecydowanie przedwcześnie odszedł Druh Krzysztof Olszewski – członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzykowie.

Dziś, 23-go grudnia, w przeddzień Wigilii Świąt Bożego Narodzenia uczestniczyliśmy w smutnym wydarzeniu – Ostatnim Pożegnaniu, wieloletniego członka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzykowie – Druha Krzysztofa Olszewskiego. Uroczystości żałobne rozpoczęły się o godzinie 11:00 w Kościele Parafialnym p.w. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Dobrzykowie.

W uroczystości uczestniczyła liczna rodzina strażacka z macierzystej jednostki OSP w Dobrzykowie oraz druhowie z jednostek z terenu gmin: Gąbin, Słubice, Łąck i Nowy Duninów. Ochotniczą Straż Pożarną w Słubicach reprezentowali: Druh Marek Tarka oraz Druh Michał Dylicki.

Na zakończenie żałobnej Eucharystii głos zabrali Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin – Krzysztof Jadczak oraz Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Gąbinie – Druh Bogdan Stemplewski, którzy pożegnali Druha Krzysztofa.

Po Mszy Świętej nastąpiło odprowadzenie ciała Druha Krzysztofa na cmentarz parafialny w Dobrzykowie, gdzie pożegnały go dźwięk syreny alarmowej na strażnicy OSP w Dobrzykowie oraz syreny wozów strażackich jednostek przybyłych na uroczystości żałobne.

Pogrążonej w smutku rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia, łącząc się w bólu po stracie bliskiej osoby.