Wigilijny Dar Krwi

Krew jest najcenniejszym i niezastąpionym darem – pięknym prezentem w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

W ramach współpracy Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock oraz Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Płocku odbyła się zbiórka krwi pod hasłem Dar Krwi. Akcja miała miejsce w Juryszewie, w gminie Radzanowo na parkingu przy sklepie Top Market – Maxfresh, gdzie zaparkował Ambulans – Mobilny Punkt Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Wśród dawców pojawili się mieszkańcy gminy Radzanowo, ale również strażacy ochotnicy z terenu powiatu płockiego, którzy również organizacyjnie wspierali przygotowanie akcji. Do Juryszewa pofatygowali się przedstawiciele jednostek: OSP w Święcieńcu, OSP w Kanigowie, OSP w Cekanowie, OSP w Nowych Łubkach oraz OSP w Słubicach, którą reprezentował druh Michał Dylicki.

Obok upominków przygotowanych przez Klub HDK Legion Oddział Płock miłą niespodziankę przygotował również Kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Płocki oraz mieszkaniec Gminy Radzanowo – Piotr Jakubowski, którzy częstował krwiodawców pysznym i rozgrzewającym barszczykiem.

W trakcie akcji można było porozmawiać na temat członkostwa w Klubie HDK Legion, który w ramach swojego funkcjonowania posiada również odznaczenia w formie medali, będących wyrazem uznania. Medale są interesującym tematem, szczególnie z perspektywy członków formacji umundurowanych, takich jak m.in. strażacy ochotnicy. Więcej na temat funkcjonowania Klubu HDK Legion można przeczytać TUTAJ.