Ostatnie pożegnanie Księdza Krzysztofa Boruckiego

W dniu 10-go lutego, w wieku 63 lat, do Domu Pana odszedł Ksiądz Krzysztof Borucki, wieloletni proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Iłowie, która wchodzi w skład Dekanatu Sanniki.

15-go lutego, w godzinach wieczornych karawan z ciałem Śp. Księdza Krzysztofa Boruckiego przejeżdżał przez teren naszej miejscowości, kierując się do Iłowa. Wspólnie z druhami z OSP w Iłowie, Policją oraz motocyklistami z klubu Aioła GM z Iłowa, utworzyliśmy kolumnę i eskortowaliśmy ciało zmarłego do Kościoła Parafialnego w Iłowie. Tego dnia naszą jednostkę reprezentowali druhowie: Marek Bogiel, Przemysław Adamowicz, Paweł Rybarczyk i Michał Dylicki.

16-go lutego, o godzinie 11:00 w Kościele Parafialnym w Iłowie odbyły się uroczystości pogrzebowe. W tym ostatnim ziemskim pożegnaniu udział wzięło wiele delegacji, wśród których znalazł się również poczet sztandarowy OSP w Słubicach: Krzysztof Dylicki, Adam Rączka i Wiesław Milczarek oraz Prezes OSP w Słubicach Marek Tarka.

Jako strażacy ochotnicy z sąsiedniej gminy będziemy ciepło wspominać Księdza Krzysztofa Boruckiego, który wielokrotnie w samych pozytywnych słowach wypowiadał się o druhach strażakach, niejednokrotnie modląc się również za druhów z naszej jednostki.

Pogrążonej w smutku rodzinie składamy wyrazy najgłębszego współczucia.