Owady w budynku mieszkalnym

Sezon aktywności owadów błonkoskrzydłych powoli dobiega końca, nie mniej zagrożenie z ich strony, szczególnie dla osób uczulonych na ich jad nie zmniejszyło się.

Dziś, 25-go września otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Łaziska, gdzie zagrożenie dla mieszkańców stanowią szerszenie. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA.

Na miejscu zagrożenie zostało potwierdzone. Owady zbudowały swoje gniazdo w konstrukcji dachu budynku mieszkalnego. Do likwidacji zagrożenia wykorzystano kombinezony ochronne, w które ubrani byli ratownicy, drabinę oraz sprzęt burzący. Dzięki dobrej dostępności udało się sprawnie usunąć gniazdo. Ratownicy sprawdzili pozostałą część konstrukcji dachu, aby potwierdzić, że w budynku nie znajduje się inne gniazdo.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Mapa Polski Targeo